"Аз съм член от години на организацията “Русофили”, историк съм по професия и като такъв се боря за автентичното бъдеще на България. В момента ние умираме като държава – икономически, демографски, като нация. Умираме като съзнание, умираме като социум. Така че аз споделям идеите на АТАКА, споделям патриотичните им идеи.
Още със започването на кастинга аз съм си поставил за цел да защитавам българските интереси, и тези мои послания се приеха добре от журито, зрителите и публиката, и в крайна сметка те вече станаха достояние и на българските избиратели. Аз съм преди всичко патриот, който е изследвал българската история в нейния генезис, нейната проблематика в детайли като научна работа. Човек, който познава геополитиката, геоикономиката и искам да дам конкретни решения, които в Европа могат да доведат до по-добре икономическо състояние на държавата ни. Така че аз приех това като моя цел и кауза – да се боря за тези мои виждания, да се боря за силна България. Смятам, че това е моето призвание."
Това заявава в интервю за obshtestvo.org Георги Димов, водач на евролистата на Атака, избран от зрителите на Алфа чрез смс-и в предаването “Политическа академия”.
Той коментира и какви ще са неговите ангажименти, ако бъде избран за евродепутат:
"Повечето партии в момента говорят за кохизация, цифровизация, тоест едни развити понятия, които не говорят нищо на българите. Ние заявихме две много важни неща, които смятам, че са в основата на проблемите у нас. Те ще доведат до политически последствия, които ще бъдат добри за българската икономика, за възраждането на България, и въобще за бъдещето ни. Първата наша цел, както гласи нашето мото за кампанията, (б.р. “Да си вземем своето от ЕС) е да предоговорим условията с които бяхме приети в ЕС. Смятаме, че това е наше морално право, след като бяхме ощетени с няколко големи икономически сделки. Говоря за АЕЦ “Белене”, за “Южен поток”. След като беше взето нашето производство, смятаме за морално наше право да предоговорим – първо:
Да предоговорим субсидиите за производителите в селското стопанство. Да бъдат уеднаквени с европейските, а не драстично по-малки. Второ, да заявим ясно, че искаме промяна в регламента за квоти, тоест, българската икономика е унищожавана. Трето, да поставим въпроса за уеднаквяване на еврофондовете. Тоест, повече пари по еврофондовете, и най-вече да се съблюдава, и не само да се говори за кръговете в България, а да разбием тези кръгове. Първи тип кръгове – такива, които връщат парите обратно в ЕС чрез кухи фирми, и втори тип. които са на цигански барони и криминални личности. Тоест, да спрем икономическото кранче на статуквото, колкото и да е неприятно за някои политици. Така и парите ще бъдат насочени с прозрачност към нуждите на българите. Не случайно отбелязвам тези неща, защото те вървят наистина свързващо се с втората ни ясна цел, която ние заявихме много отговорно и смело, въпреки че това досега не е правено, колкото и някои партии да говорят за мир и любов с Русия. Те си говорят това по събрания, като се съберат в Европа, в Европейския парламент и си мълчат.
Втората ни цел е премахването на санкциите за Русия. Уверени сме, че всъщност България може да бъде мост между Русия и държавите от ЕС. И икономическо и културно ако щете. И ако преразгледаме първата наша цел – да предоговорим субсидиите, квотите, ще видим руският пазар, който е много важен за нас, за нашата икономика и производство. Тоест, първата цел както казах е пряко свързана с втората.
Те ще засилят нашата позиция и на Балканите и в Европа, тоест, ако изпълним тези две цели, ние ще сме доста по-добре икономически развити. Знаете колко са важни и руските туристи за нас, които са ключови и формират около 15% от БВП. Тези ресурси не трябва изтичат към Турция. В момента ЕС дава много повече пари на Украйна и на Турция, отколкото на България. Турция ни взе икономическите проекти, и в момента тя ни предлага газ и ток, а преди време ние бяхме в такава позиция. Те ни отнеха всички големи инвестиционни проекти, така че ние имаме морално право да поискаме това което е наше, както пак казвам е нашият слоган. Имаме огромен геополитически ресурс, да си поискаме тези неща, колкото и да трябва да се борим за тези неща."