"Не се ли изморихме ние, българите от битки? Само водим битки един с друг. Напоследък се ги и спираме, и вече не знаем кой с кого воюва. Няма ли да се смирим",попита зам.-председателят на Народното събрание и депутат от ГЕРБ Емил Христов в предаването "Беновска пита" по Канал 3.
"Ето, ние в ГЕРБ протягахме ръка – и към президента, и към други", изтъкна Христов.
"Ще поставя въпроса и за морала, и за прошката. И се връщаме към двата морала – моралът на ГЕРБ и моралът на другите. Какво прави ГЕРБ, когато някой просто по някакъв начин е съгрешил – без скандали, той си тръгва. Т.е. има наказание. Има и прошка, защото всеки греши. Но какво се случва от другата страна. Не само, че няма наказание, а дори се отрича. Другата страна не е само една – те са няколко. В БСП, когато някой сгреши, всички застават зад него и например го правят водач на листа. Когато някой в съдебната власт сгреши, пак нищо не се случва", заяви Христов и първоначално не пожела да назовава имена, но все пак изтъкна, че визира Лозан Панов по въпроса за съдебната власт.
"Това е страшното, дотук сме стигнали. Този, който допуска до властта, е народът. А властта е чистилище – защото там се пречистваш, всичко лъсва. Но там е и светилище, защото служиш на хората. Но ние в България май окепазяваме и миналото, и историята", заяви Христов.
Той се върна и на темата за "Техноимпекс" и Корнелия Нинова. Емил Христов изтъкна, че тя никога няма да даде отговор на този въпрос и издаде, че по време на КСНС този въпрос също е бил повдигнат от други лидери на политически партии.
Връщайки се на темата за Лозан Панов и Елена Йончева той коментира: "Хайде представете си, ако г-н Данаил Кирилов да беше на негово място. Сигурно държавата щеше да гори. А ако имаше такъв проблем с Мария Габриел, какво щеше да се случва. И тук идва въпросът защо за едни може, а за други не може. И когато при президента говорим за корупция, трябва да гледаме широко. Самата тема на КСНС бе поставена така, че гледаме корупцията само при ГЕРБ. А не трябва ли да гледаме по-широко".
"Не трябва само да гледаме върху някакви жилища, които вече са преустроени. Защото това е атака не само срещу самия човек, а срещу самата институция", заяви Емил Христов, като очевидно визираше председателя на КПКОНПИ Пламен Георгиев, който също бе замесен в "Aпартаментгейт".
"Не можем да приемем априори, че той е виновен", заяви Христов и уточни, че говори за Георгиев и цялата антикорупционна комисия, като уточни, че по време на КСНС е било показано, че тя е свършила много работа.