Единственото, което се търси в момента, е план за излизане от тази ситуация, а това не се предлага, каза пред БНР политологът Христо Панчугов, преподавател в Нов български университет.
Вече голяма част от сблъсъците са известни, голяма част от основните лица в конфронтацията (между политическите формации - б.р.) са известни, голяма част от схемите, които се громят, са познати на българските граждани отдавна. Няма нещо ново, което политиците да кажат. Няма нещо различно, което те да може да обговорят", уточни той.
Основната тема, която липсва в управлението на тази предизборна кампания, е как изглежда планът за след 27-и октомври, смята Панчугов: "Как изглежда планът да се състави някакво смислено управление".
Политологът прогнозира, че новият парламент няма да може да формира стабилна конструкция за правителството, но е необходимо да има ясно ядро, "което е ясно със себе си и с необходимостта да се направи нещо подобно, а останалите актьори вероятно ще бъдат доста по- гъвкави и подлежащи на различни условия".
По думите на Христо Панчугов политическите формации "отдавна са изчерпали ресурса си да мотивират избиратели, които са отвъд твърдите им ядра":
„Самият процес на разговор с гражданите отпадна от ситуацията в българската политика“.
Според политолога е очевидно, че "разговорът за това как ще бъдат откраднати тези избори не мотивира хората да отидат да гласуват".