Кандидатите за кмет на Велико Търново от ГЕРБ - Даниел Панов и ВМРО - Милен Михов бяха единодушни в студиото на Нова тв, че няма да използват компромати в предизборната кампания един срещу друг.
Панов посочи, че се явява кандидат за този мандат, за да доразвие започнатите проекти в града и вижданията на гражданите, с които той се среща всеки ден го мотивират още повече.
"За тези 8 години успяхме да вдигнем нивото и престижа на града, което отй заслужава. Успяхме да направим града добро място за живеене, за нашите деца и за младите хора, доверието се изгражда", обясни Панов, който е и настоящ кмет на града.
За кандидата на ВМР битката за Велико Търново е огромоно предизвикателство, той се чувствал подготвен за това поприще, защото преди 22 години е започнал като общински съветник, работил е с трима кмета на града, бил е зам-председател на общинския съвет и няма какво да учи за местното самоуправление.
По повод нивата на заплатите в града Панов отрече Велико Търново да е градът на 500-те лева, защото минмалната заплата е 560 лева, а 1062 лв. е средната заплата за община Велико Търново, стратегията за развитието на туризма 47% от БВП е свързана с туризма на града, стратегията за туризма се движи в правилната посока.
"Малко е странно как държавната администрация ще вдигне заплатите в частния сектор, трябва да се обърне сериозно внимание и внимание към ай ти индустрията, има много компани които работят и оперират и общината може да обърне повече внимание върху тях", каза Михов и посочи, че трябва да бъдат създадени центрове за иновации.
"Около 1000 първокласници влязоха в училище тази година, предлагаме да се обсъди и приложи механизмът на безплатните детски градини. Кметът и общината не правят бебета, има демографски принципи", обясни още Михов.
"Близо 100 деца са повече, върнаха се от други страни, факт са по-добрите условия в училищата и детските градини. Училищата на 90% са реновирани, нямаме места в детските градини, строим нова детска градина, обясни Панов.
Михов посочи още, че има нужда от по-добра инфраструктура, посочи и проблеми със сметосъбирането, това са ежедневни неща, които общината трябва да контролира.
"Съдебната и местната власт трябва да изработят нови критерии за културното наследство, след като ги глобим, собствениците на сгради започват да ги ремонтират, изоставят ги, защото не живеят в тях, а те застрашават живота на хората."