В "България сутрин" по Bulgaria ON AIR Алибегов сподели, че днес той и негови съмишленици ще внесат молба до президента Румен Радев за налагане на вето върху закона. В случай, че то не мине, те ще излязат на протест.
"Ние не сме против закона, а само срещу някои текстове в него. Просто той е остарял. Законът е от 80-те години и няколко пъти го подобриха малко. Той обаче не отговаря на сегашната обстановка - нито икономическа, нито туристическа. Позволено 55 децибела на открито нощем и около 75-80 на закрито. Това означава, че няма как да се случи нещо нито с диджей, нито с изпълнител. Лятото хората излизат навън след 21:00 часа. В закона е записано и че след 23:00 часа не може да има търговия на открито, както и хора, които да говорят. Президентът дори и да наложи вето, то ще бъде отхвърлено. Когато това се случи ще излезем на протест", обясни той.
От бизнеса предлагат в големите градове и курортите да се въведе разделение на парти и тихи зони. Според тях Законът за защита от шума ще доведе до големи финансови загуби и масови фалити на заведения.
Валентин Касабов пък бе категоричен, че законът цели да защити правата на почиващите хора. "Новият закон отговаря на европейските изисквания и сега просто след 23:00 часа ще има тишина. В Германия законът зимата е до 22:00 часа, а лятото до 21:00. В Испания пък затвориха няколко дискотеки. Законът е категоричен - в 23:00 часа трябва да има тишина на откритите пространства. На закрито могат да си пускат музика колкото си искат. Този закон касае и така наречените цигански сватби. Полицията вече има право да иззема озвучаването. Те имат достатъчно много правомощия и ресурс. Законът е същият като от 2006 година, само е леко променен", обясни депутатът пред Bulgaria ON AIR.